Hledat:

Invia.cz Pojeďte do Egypta Kanárské ostrovy Dovolená - Turecko Dominikánská republika Madeira Last minute

Časoměřič

Časoměřič je jeden z činovníků hokejového utkání, zodpovědný za přesnou dobu utkání. Uvádí v chod elektrickou časomíru podle začátku zápasu a třetin a podle každého vhazování, zastavuje ji při každém přerušení hry, čímž je dán tzv. čistý čas utkání. Při poruše časomíry je povinen okamžitě stisknout ruční stopky. Pokud hřiště není vybaveno automatickým signálním zařízením při konci 20 minut, oznamuje sám sirénou nebo gongem konec každé třetiny. Časoměřič ohlašuje nebo dá ohlásit místním rozhlasem, když zbývá jedna minuta hry v první a druhé třetině a když zbývají dvě minuty hry ve třetí třetině.

Literatura[editovat | editovat zdroj]

• GUT, Karel; PACINA, Václav. Malá encyklopedie ledního hokeje. Praha: Olympia, 1986.
  • Šport. Bratislava: [s.n.], 1986. S. 57.

Tento článek je převzat z české wikipedie - otevřené encyklopedie, originální článek naleznete na adrese: „https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Časoměřič&oldid=14766660
Stránka byla naposledy upravena 6. 3. 2017 v 14:49. Editovat celý článek Časoměřič.
Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek. Podrobnosti naleznete na stránce Podmínky užití.
Další služby: Portál | Katalog | Hledej | Zprávy | Počasí | Kurzy | Práce | Slovník | TV | Online hry | Java hry | SMS | Loga a melodie | Chat | Fórum | Kontakt | Set-top-boxy