Hledat:

Invia.cz Last minute Tunisko Dovolená v Chorvatsku Pojeďte do Egypta Bulharsko Last minute Kréta

1. česká hokejová liga 2002/2003

(přesměrováno z 1. národní hokejová liga 2002/2003, přímý odkaz na 1. česká hokejová liga 2002/2003)
Extraliga ↑  |  • 1. liga  |  2. liga ↓  |  Krajské přebory ↓↓

1. česká hokejová liga 2002/2003 byla 10. ročníkem druhé nejvyšší české hokejové soutěže.

Fakta[editovat | editovat zdroj]

Systém soutěže[editovat | editovat zdroj]

Všech 14 týmů se nejprve utkalo v základní části dvoukolově každý s každým a následně všechny sudé týmy se všemi lichými týmy doma a venku. Osm nejlepších týmů postoupilo do play-off, které se hrálo na 3 vítězné zápasy. Vítěz finále play off postoupil do baráže o extraligu s nejhorším extraligovým celkem.

Týmy, které skončily na 11. až 14. místě, hrály dvoukolově o udržení. Do skupiny o udržení se započítávaly všechny výsledky ze základní části. Nejhorší dva celky této skupiny musely svoji prvoligovou příslušnost hájit v pětičlenné baráži o první ligu, do které postoupily nejlepší tři týmy play off 2. ligy.

Tabulka základní části[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Body Výhry Výhry v prodloužení Remízy Porážky v prodloužení Porážky Skóre +/-

Finále[editovat | editovat zdroj]

Kladno postoupilo do baráže o extraligu, ve které narazilo na tým HC Havířov Panthers. V baráži zvítězilo 4:2 na zápasy, a tak postoupilo do dalšího ročníku extraligy, zatímco Havířov sestoupil.

Skupina o udržení[editovat | editovat zdroj]

11 SK Kadaň 55 15 2 3 3 23 107-129 -22
12 HC VČE Hradec Králové 52 14 3 2 2 25 127-151 -24
13 HC Berounští Medvědi 52 12 5 3 3 23 104-144 -40
14 HC Hvězda Brno 31 7 0 4 6 29 115-190 -75
  • Do skupiny o udržení se započítávaly i všechny výsledky ze základní části.
  • Týmy Berouna a Hvězdy Brno musely svoji prvoligovou příslušnost hájit v baráži.

Baráž o 1. ligu[editovat | editovat zdroj]

1 HC Berounští Medvědi 18 5 1 1 0 1 38-12 +26
2 HC Olomouc 15 5 0 0 0 3 26-21 +5
3 HC SOH Benátky nad Jizerou 14 4 0 2 0 2 26-26 0
4 SK HC Baník Most 8 2 0 1 1 4 21-28 -7
5 HC Hvězda Brno 3 1 0 0 0 7 18-42 -26

Tým HC Berounští Medvědi se udržel. HC Hvězda Brno sestoupila do dalšího ročníku 2. ligy. Do 1. ligy postoupil tým HC Olomouc.

Tento článek je převzat z české wikipedie - otevřené encyklopedie, originální článek naleznete na adrese: „https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=1._česká_hokejová_liga_2002/2003&oldid=16409421
Stránka byla naposledy upravena 3. 9. 2018 v 14:40. Editovat celý článek 1. národní hokejová liga 2002/2003.
Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek. Podrobnosti naleznete na stránce Podmínky užití.
Další služby: Portál | Katalog | Hledej | Zprávy | Počasí | Kurzy | Práce | Slovník | TV | Online hry | Java hry | SMS | Loga a melodie | Chat | Fórum | Kontakt | Set-top-boxy