Hledat:

Invia.cz Last minute Tunisko Dovolená v Chorvatsku Pojeďte do Egypta Bulharsko Last minute Kréta
 

2. česká fotbalová liga 1997/98

(přesměrováno z 2. fotbalová liga 1997/98, přímý odkaz na 2. česká fotbalová liga 1997/98)
2. fotbalová liga 1997/98
Země Česko Česká republika
Borlänge Domnarvsvallen hörnflagga.JPG
Informace
Ročník 5. ročník
Vítěz FK Chmel Blšany
Postupující FC Karviná
Sestupující FK GGS Arma Ústí nad Labem
FC Slovácká Slavia Uherské Hradiště
1996/97 1998/99
Mužstva v sezóně 1997/98

Tento článek vypovídá o 2. nejvyšší fotbalové soutěži v Česku – o jejím pátém ročníku. O ročníku 1997/98.

Tabulka[editovat | editovat zdroj]

Zdroj: [1]

Poř. Tým Z V R P VG OG B
1. FK Chmel Blšany 28 21 3 4 64 17 66
2. FC Karviná 28 18 3 7 49 17 57
3. FC Bohemians Praha 28 15 8 5 49 22 53
4. FC SYNOT Staré Město 28 14 4 10 42 34 46
5. FK Svit Zlín 28 10 13 5 42 27 43
6. FC MUS Most 1996 28 12 7 9 36 30 43
7. FC Tatran Poštorná 28 12 5 11 34 36 41
8. FC Vítkovice 28 10 7 11 31 31 37
9. FK VP Frýdek-Místek 28 8 10 10 37 39 34
10. SK LeRK Prostějov 28 8 9 11 33 37 33
11. FK Hanácká kyselka Přerov 28 9 6 13 29 41 33
12. SK Chrudim 28 8 7 13 29 46 31
13. 1. FC Brümmer Česká Lípa 28 8 5 15 28 44 29
14. SK Železárny Třinec 28 8 4 16 21 41 28
15. FC Slovácká Slavia Uherské Hradiště 28 2 3 23 11 73 9
16. FK GGS Arma Ústí nad Labem 0 0 0 0 0 0 0

Poznámky :

  • Ústí nad Labem po podzimní části odstoupilo ze soutěže, jeho výsledky byly anulovány a nebyly započítávány do tabulky.

Soupisky mužstev[editovat | editovat zdroj]

FK Chmel Blšany[editovat | editovat zdroj]

Jiří Němeček (2/0), Tomáš Obermajer (27/0) – Jiří Bešík (22/5), Günter Bittengel (28/6), Libor Čihák (24/5), Jaroslav Diepold (23/2), Pavel Drsek (23/5), Patrik Gedeon (26/3), Qvind Giil (9/2), Aleš Jindra (19/2), Jindřich Jirásek (21/1), Martin Kuchař (10/2), David Lukeš (10/0), Aleš Pergl (10/0), Michal Pospíšil (10/3), Petr Průcha (26/10), Radek Šelicha (1/0), Jan Šimák (26/2), Michal Šimák (5/0), Karel Tichota (26/2), Jan Vorel (21/2), Petr Vrabec (20/10) – trenér Miroslav Beránek

FC Karviná[editovat | editovat zdroj]

Pavel Barcuch (28/2/16) – Tomáš Brázdil (11/2), Petr Bialek (17/1), Marek Bielan (21/2), Miroslav Černý (3/0), Zdeněk Holý (13/0), Peter Kočiš (11/0), David Kotrys (24/1), Radim Krupník (12/3), Pavel Kubeš (26/4), Ján Mäsiar (2/0), Emil Nečas (12/0), Martin Plachta (26/3), Tomasz Sosna (18/2), David Sourada (22/3), Kamil Štěpaník (22/0), Ladislav Šulák (18/1), Radomír Šulák (24/1), Marián Tibenský (21/1), Vítězslav Tuma (22/19), Roman Zelenay (12/3) – trenér Jaroslav Netolička

FC Bohemians Praha[editovat | editovat zdroj]

Jaromír Blažek (28/0), Radim Straka (1/0) – Jiří Dozorec (7/0), Jan Flachbart (28/2), Tomáš Freisler (11/0), Tibor Fülöp (8/0), Petr Grund (11/1), Daniel Hevessy (1/0), Pavel Janeček (12/4), Martin Jiránek (11/1), Roman Jůn (4/0), Martin Kacafírek (6/1), Jaroslav Kamenický (15/0), Tomáš Kulvajt (6/0), Oleh Lyzohub (7/0), František Mysliveček (18/1), Marek Nikl (28/13), Jiří Novák (25/12), Miroslav Obermajer (17/2), Adam Petrouš (11/1), Michal Petrouš (27/4), Tomáš Pivokonský (3/0), Jan Sanytrník (12/0), Dalibor Slezák (27/7), Milan Svoboda (6/0), Milan Šimůnek (24/0), Pavel Vašíček (10/0), Lukáš Volf (1/0), Jaroslav Vrábel (5/0), Prokop Výravský (11/0), Robert Žák (7/0) – trenér Vlastimil Petržela

FC SYNOT Staré Město[editovat | editovat zdroj]

Patrik Krabec (5/0), Miroslav Ondrůšek (25/0) – Daniel Břežný (6/0), Libor Bužek (27/1), Libor Došek (27/9), Ján Haspra (27/4), Miroslav Hlahůlek (27/1), Pavel Chlachula (5/0), Radomír Kaizar (7/0), Dušan Klvaňa (1/0), Petr Lysáček (28/3), Radim Palčík (7/0), Luan Potera (2/0), Daniel Racek (5/1), Libor Soldán (19/1), Tomáš Stýskal (5/0), Slavoj Štěrba (26/2), Petr Švancara (27/10), Daniel Vacula (4/0), Tomáš Vajda (26/3), Petr Videman (23/0), Jiří Vojtěšek (28/5), Libor Zapletal (26/2) – trenér František Komňacký

FK Svit Zlín[editovat | editovat zdroj]

Přemysl Sebera (2/0), Radim Vlasák (12/0), Daniel Zítka (14/0) – Marcel Benda (1/0), René Benefi (5/1), Roman Dobeš (11/0), Roman Drga (5/0), Milan Duhan (10/2), Zdeněk Grygera (20/1), Vladimír Hekerle (17/0), Michal Hlavňovský (1/0), Slavomír Hodúl (27/6), Milan Holík (26/4), Patrik Holomek (13/1), Marek Hošťálek (20/1), David Hubáček (3/0), Vlastimil Chytrý (1/0), Jiří Jaroš (14/4), Zdeněk Julina (1/0), Miroslav Kaloč (7/2), Petr Klhůfek (27/5), Jan Kolečkář (9/0), Ondrej Košarišťan (2/0), Marcel Litoš (13/0), Josef Lukaštík (11/2), Oldřich Mareček (20/0), Pavel Mareš (18/2), Petr Novosad (15/3), Michal Ondráček (14/1), Jaroslav Polášek (1/0), Petr Slončík (8/2), Kamil Šebesta (13/4), Zdeněk Šenkeřík (6/0), Pavel Šustr (10/1), Peter Vlček (10/1), Ladislav Zakopal (4/0) – trenér Igor Štefanko

FC MUS Most[editovat | editovat zdroj]

Michal Kýček (20/0), Oldřich Meier (2/0), Josef Novák (9/0) – Martin Bárta (19/1), Rostislav Broum (29/10), Pavel Burda (2/0), Jiří Časko (25/5), Pavel Fasner (9/1), Martin Chýle (7/1), Ladislav Jamrich (28/1), Petr Johana (22/0), Mário Kaišev (26/2), Luboš Knoflíček (8/0), Martin Maděra (10/0), Pavel Medynský (13/0), Pavel Mejdr (6/0), Petr Novotný (22/1), Petr Pfeifer (21/0), Marcel Procházka (5/0), Zdeněk Rollinger (22/0), Stanislav Salač (21/1), Michal Seman (16/4), Martin Šourek (7/0), Jiří Štajner (14/5), Ivan Václavík (27/8), Michal Vašák (10/2), Pavel Veleman (9/1), Radek Vomočil (8/0) – trenér František Adamíček (1.–7. kolo), Milan Kožnar (8. kolo), Miroslav Bubeník (8. kolo) a Luděk Zajíc (9.–30. kolo)

FC Tatran Poštorná[editovat | editovat zdroj]

Jiří Bartoš (12/0), Martin Michalovič (6/0), Radek Rabušic (12/0) – Erich Brabec (9/1), Michal Brozman (19/2), Daniel Břežný (8/0), Karel Doležal (20/2), Tibor Dunka (7/0), Ivan Dvořák (12/0), Václav Dvořák (23/4), Alexandr Herman (13/0), Michal Hlavňovský (9/1), Patrik Holomek (14/4), Radek Hrdina (1/0), Zoran Jovanoski (10/0), Petr Kirschbaum (17/1), Miroslav Koblenc (2/0), Lukáš Kozubík (1/0), David Kříž (14/3), Vladimír Malár (12/4), Miroslav Mičega (12/1), František Myslík (12/0), Robert Nekarda (7/0), Jiří Prajka (1/0), Miroslav Prchlý (9/0), Milan Strya (23/2), Oldřich Stříž (1/0), Milan Šándor (14/1), Michal Ščasný (9/1), Jiří Vorlický (25/6), Petr Tichý (23/0), Jan Zakopal (13/0) – trenér Antonín Juran

FC Vítkovice[editovat | editovat zdroj]

Vilém Axmann (24/0), Alan Twardzik (6/0) – Pavel Bartoš (13/0), Lukáš Černín (12/0), Martin Černoch (25/2), Jindřich Dohnal (26/3), Ivo Farský (12/0), Tomáš Hejdůšek (5/0), Rastislav Hodúl (7/2), Jan Chudý (10/3), Martin Janík (18/0), Miroslav Karas (21/1), Roman Klimeš (22/0), Lubomír Langer (27/8), Roman Lechovič (9/0), Leoš Mitas (14/1), Ivo Müller (2/0), Petr Němec (28/0), Zdeněk Pahr (13/1), Kamil Papuga (20/3), Ľubomír Puhák (7/2), Petr Remeš (3/0), Ivo Somr (1/0), Milan Soták (9/3), Roman Šimeček (13/0), Josef Škrkoň (1/0), Daniel Tchuř (5/1), Martin Třasák (20/1), Petr Vybíral (16/0) – trenéři Lubomír Blaha st. (1.–8. kolo), Lubomír Vlk (9.–12. kolo), Oldřich Sedláček (13.–15. kolo), Jindřich Dejmal (16.–23. kolo), Jaroslav Pindor (24.–30. kolo)

FK VP Frýdek-Místek[editovat | editovat zdroj]

Marek Čech (2/0), Petr Jursa (14/0), Martin Raška (14/0) – Vladimír Čáp (10/0), Václav Činčala (24/9), Petr Faldyna (13/4), Libor Fryč (1/0), David Gill (14/0), Pavel Hadaščok (13/0), Roman Hruška (14/3), Jaroslav Josefík (5/1), Lubor Knapp (12/0), Kamil Kořínek (5/0), Matej Krajčík (20/1), Pavel Kulig (26/3), Tomáš Machala (13/1), Fotis Maniatis (10/0), Petr Matúš (19/0), Petr Moučka (27/2), Marek Myšinský (15/1), Tomáš Návrat (25/5), Martin Oborný (2/0), Karel Orel (12/1), Tomáš Rada (6/0), Petr Ruman (14/3), Radim Sáblík (23/1), René Seidler (7/0), Stanislav Stuchlík (24/2), Jiří Útrata (5/0) – trenéři Erich Cviertna (1.–11. kolo), Svatopluk Schäfer st. (12.–15. kolo) a Petr Nesrsta (16.–30. kolo)

SK LeRK Prostějov[editovat | editovat zdroj]

Tomáš Bureš (18/0), Martin Hložánek (3/0), Martin Pařízek (10/0) – Libor Baláž (6/0), Vladimír Bárta (19/0), Milan Boušek (16/0), Jiří Bureš (2/0), Robert Caha (27/4), Petr Gottwald (10/7), Libor Hanousek (3/0), Valdemar Horváth (24/0), Erik Hrnčár (9/0), Roman Juračka (24/1), Petr Kirschbaum (8/0), Vladimír Novotný (5/0), Zdeněk Opravil (15/1), Tomáš Randa (8/0), Marek Rozsíval (13/1), Pavel Svoboda (27/2), Michal Spáčil (19/4), Jan Stráněl (14/2), Michal Štefka (9/2), Petr Tichý (13/0), Aleš Urbánek (10/1), Ladislav Vilímek (12/0), Ivo Zbožínek (9/2), Jiří Zbožínek (5/0), Luděk Zdráhal (21/6), Drahomír Zelina (23/0) – trenéři Vítězslav Kolda (1.–15. kolo) a Lumír Fikes (16.–30. kolo)

FK Hanácká kyselka Přerov[editovat | editovat zdroj]

Jiří Bobok (9/0), Dušan Kožuch (2/0), Jan Vojnar (10/0), Michal Vorel (8/0) – Libor Bosák (28/2), Miroslav Březík (17/7), Tomáš Cigánek (26/1), Stanislav Dostál (27/2), Vilém Dýčka (13/2), Michal Gottwald (23/3), Milan Hanko (27/4), Marek Hanych (1/0), Jaroslav Hynek (13/2), František Chovanec (25/1), Jiří Kopunec (10/0), Petr Križko (22/0), Jiří Kuba (2/0), Tomáš Martinek (11/0), David Matějov (2/0), Marek Merhaut (6/0), Emil Nečas (12/1), Ladislav Němec (1/0), František Novák (10/1), Marián Palát (21/0), Filip Švrček (7/0), Martin Ulman (25/1), Milan Zbranek (7/0), Ladislav Zemánek (2/0) – trenér Dan Matuška

SK Chrudim[editovat | editovat zdroj]

Jaroslav Drobný (9/0), Jaroslav Karel (13/0), Robert Lankaš (8/0) – Milan Bakeš (17/0), Michal Černota (1/0), Roman Dobruský (25/4), František Dvořák (11/0), Jaroslav Dvořák (13/3), Petr Dvořák (12/3), Tomáš Freisler (14/2), Michal Kadlec (23/1), Vladimír Kocourek (14/1), Jaroslav Koky (1/0), Jiří Kovárník (23/3), Jan Kraus (8/0), David Kříž (11/1), David Lankaš (6/0), Rostislav Macháček (10/1), Roman Michek (5/0), Miloš Moravec (17/0), Milan Nedvěd (9/0), Petr Popelka (13/0), Martin Roček (22/0), Luděk Stracený (13/5), Oldřich Stříž (12/0), Ivo Svoboda (19/0), Viktor Švestka (23/1), Patrik Tesárek (1/0), Jan Trousil (11/0), Petr Vohralík (1/0), Jan Zakopal (7/0) – trenér Vítězslav Lavička (1.–15. kolo) a Josef Štoudek (16.–30. kolo)

1. FC Brümmer Česká Lípa[editovat | editovat zdroj]

Pavel Hradiský (12/0), Petr Macek (17/0) – Martin Arazim (9/0), Jan Beránek (1/0), Vladimír Blüml (10/0), Josef Gabčo (3/0), Martin Hapiak (1/0), Tomáš Hájek (1/0), Jan Hendrych (4/0), Vladimír Jeníček (2/0), Michal Jiráň (8/3), Vladimír Juríček (19/1), Stanislav Kadlec (10/0), Martin Kavenský (1/0), Kamil Kaňkovský (1/0), Radek Kronďák (12/0), Jan Kyklhorn (12/1), Roman Ladra (24/0), Karel Machač (27/3), Vladislav Mikiska (13/1), Jan Míl (11/3), Radek Miřatský (18/6), Karel Novák (1/0), Igor Pintér (13/0), Vlastimil Rataj (11/0), Petr Růžička (13/1), Richard Sitarčík (20/1), Marek Smola (8/0), Jan Sutr (8/0), Michal Šimák (2/0), Miroslav Štěpánek (14/0), Josef Vinš (12/1), Marek Vít (17/3), Miroslav Vokál (1/0), Marek Zlatník (12/1) – trenéři Josef Jebavý (1. kolo) a Zdeněk Peclinovský (2.–30. kolo)

SK Železárny Třinec[editovat | editovat zdroj]

Petr Drobisz (14/0), Jakub Kafka (9/0), Marek Mrozek (6/0), Jan Šráček (3/0) - Jan Babilon (3/0), Zdeněk Cieslar (23/0), Zdeněk Dembinný ml. (3/0), Radomír Duda (3/0), Rostislav Duda (17/0), Jiří Figura (8/1), Rostislav Franek (8/0), Tadeáš Gajger (13/0), Tomáš Ganczarczyk (2/0), Tomáš Hadrava (8/0), Jan Chlebek (11/0), Radim Chvěja (27/4), Radomír Chýlek (9/2), Tomáš Jakus (15/1), Zdeněk Jurček (8/0), Aleš Kluz (21/2), Břetislav Kocur (14/0), Daniel Kosmeľ (16/1), Petr Kraut (13/0), Radek Kubiczek (1/0), Karel Kula (7/1), Fotis Maniatis (4/0), Petr Martinek (4/0), Kamil Matuszny (25/4), Petr Melcher (12/0), Ľuboš Pagor (12/4), René Pastorek (1/0), Václav Pavlus (4/0), Petr Staš (1/0), Mariusz Szlauer (12/0), Antonín Šimurda (4/0), Rostislav Vojáček (10/1), Bogdan Walach (6/0), Robert Wendl (18/0), Tomáš Zima (8/0) - trenér Lubomír Vašek

FC Slovácká Slavia Uherské Hradiště[editovat | editovat zdroj]

Martin Káňa (2/0), Jaroslav Polášek (6/0), Zbyněk Sedláček (2/0), Vítězslav Šesták (1/0), Jan Zubík (19/0) – Aleš Bahula (2/0), Ladislav Beníček (9/0), Pavel Buchta (3/0), Tomáš Blaha (2/0), Martin Dombi (6/0), Pavel Frýbort (21/0), Libor Fryč (12/0), Josef Herodes (1/0), Nikola Hrbek (1/0), Petr Chaloupka (3/0), Marek Janoušek (3/0), Petr Ježek (3/0), Radomír Korytář (17/0), Miroslav Kučera (23/0), Michal Lakůvka (3/0), Miroslav Lecián (19/0), Jakub Macek (11/0), Alexandr Machala (4/0), Pavel Májíček (1/0), Stanislav Malůš (23/0), Jaroslav Marx (20/0), Roman Mikulášek (3/0), Ladislav Minář (16/3), David Mydlo (6/0), Jiří Nociar (4/0), Jan Obenrauch (2/0), Michal Pauřík (1/0), Stanislav Popelka (1/0), Jakub Prekop (1/0), Martin Remeš (2/1), Jiří Řezník (23/0), Antonín Sedlář (18/3), Stanislav Soukeník (5/1), Roman Svoboda (3/0), Jakub Szkibik (2/0), David Šmahaj (2/0), Martin Štverka (24/3), Michal Váňa (10/0), Michal Vařecha (3/0), Luděk Vaverčák (8/0), Robert Veselý (4/0), Radek Vyskočil (1/0), Martin Zimčík (6/0), Aleš Zlínský (11/0) – trenéři Petr Vařecha (1.–12. kolo), Lubomír Blaha st. (13.–26. kolo), Pavel Franěk (27.–30. kolo) a Pavel Žák (27.–30. kolo)

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. "2. LIGA 1997-98" [online]. czechsoccernet.cz [cit. 2015-05-25]. Dostupné online. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

 
Tento článek je převzat z české wikipedie - otevřené encyklopedie, originální článek naleznete na adrese: „https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=2._česká_fotbalová_liga_1997/98&oldid=16440509
Stránka byla naposledy upravena 10. 9. 2018 v 21:27. Editovat celý článek 2. fotbalová liga 1997/98.
Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek. Podrobnosti naleznete na stránce Podmínky užití.
Další služby: Portál | Katalog | Hledej | Zprávy | Počasí | Kurzy | Práce | Slovník | TV | Online hry | Java hry | SMS | Loga a melodie | Chat | Fórum | Kontakt | Set-top-boxy