Hledat:

Invia.cz Last minute Tunisko Dovolená v Chorvatsku Pojeďte do Egypta Bulharsko Last minute Kréta

František Kozinka

Osobní informace
Datum narození 25. listopadu 1945 (72 let)
Zlatá medaile 1968/1969 Spartak Trnava

→ Šipka znamená hostování hráče v daném klubu.
* Starty a góly v domácí lize za klub aktuální:
** Starty a góly za reprezentaci aktuální:

František Kozinka (* 25. listopadu 1945, Modranka) je bývalý slovenský fotbalista, brankář, reprezentant Československa.

Fotbalová kariéra[editovat | editovat zdroj]

Za československou reprezentaci odehrál roku 1976 jedno utkání (přátelský zápas se Sovětským svazem). V československé lize nastoupil ve 139 utkáních. Hrál za Spartak Trnava (19641966, 19671969, 19761978), Duklu Praha (19661967) a Bohemians (19691976). S Trnavou získal dvakrát titul mistra Československa (1968, 1969). V Poháru mistrů evropských zemí nastoupil v 5 utkáních, v Poháru vítězů pohárů ve 3 utkáních a v Poháru UEFA ve 2 utkáních.

Literatura[editovat | editovat zdroj]

• JEŘÁBEK, Luboš: Český a československý fotbal: lexikon osobností a klubů 1906-2006, Praha, Grada 2007.
  • Jindřich Horák, Lubomír Král: Encyklopedie našeho fotbalu - Libri 1997
  • Radovan Jelínek, Miloslav Jenšík a kol.: Atlas českého fotbalu - Radovan Jelínek 2006
  • Gól: fotbalový a hokejový týdeník - ročník 1978

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Tento článek je převzat z české wikipedie - otevřené encyklopedie, originální článek naleznete na adrese: „https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=František_Kozinka&oldid=15239756
Stránka byla naposledy upravena 14. 8. 2017 v 09:53. Editovat celý článek František Kozinka.
Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek. Podrobnosti naleznete na stránce Podmínky užití.
Další služby: Portál | Katalog | Hledej | Zprávy | Počasí | Kurzy | Práce | Slovník | TV | Online hry | Java hry | SMS | Loga a melodie | Chat | Fórum | Kontakt | Set-top-boxy