Hledat:

Invia.cz Last minute Tunisko Dovolená v Chorvatsku Pojeďte do Egypta Bulharsko Last minute Kréta

František Svoboda (fotbalista)

František Svoboda
Narození 5. srpna 1906
Vídeň
Úmrtí 6. července 1948 (ve věku 41 let)
Československo
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Zlatá medaile 1939/1940 SK Slavia Praha

František Svoboda (5. srpna 1906 Vídeň6. července 1948), přezdívka "Bonello", byl český fotbalista, reprezentant. Na klubové úrovni nastupoval především za Slavii Praha.

Sportovní kariéra[editovat | editovat zdroj]

Hrál jako střední útočník, někdy i pravá spojka. Ve své době byl slavný, uznávaný v celé Evropě, postrach brankářů. Postavou robustní, ale pohyb měl elegantní a vynikal tvrdými střelami i z velkých vzdáleností. Přezdívali jej Franci. Vstřelil 101 ligových branek a byl zapsán do Klubu ligových kanonýrů.[1]

S fotbalem začal u vinohradského Rapidu, odkud přestoupil v roce 1926 do pražské Slávie. Odehrál také 43 utkání během 10 let za Československou reprezentaci, za níž vstřelil 22 gólů a zúčastnil se MS 1934. Tam odehrál tři zápasy a vsítil jednu branku v utkání proti Švýcarsku.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

1. ŠÁLEK, Zdeněk. Slavné nohy. Praha: Práce, 1980. Kapitola Svoboda František, s. 161.

Tento článek je převzat z české wikipedie - otevřené encyklopedie, originální článek naleznete na adrese: „https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=František_Svoboda_(fotbalista)&oldid=15972722
Stránka byla naposledy upravena 29. 3. 2018 v 23:05. Editovat celý článek František Svoboda (fotbalista).
Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek. Podrobnosti naleznete na stránce Podmínky užití.
Další služby: Portál | Katalog | Hledej | Zprávy | Počasí | Kurzy | Práce | Slovník | TV | Online hry | Java hry | SMS | Loga a melodie | Chat | Fórum | Kontakt | Set-top-boxy