Hledat:

Invia.cz Last minute Tunisko Dovolená v Chorvatsku Pojeďte do Egypta Bulharsko Last minute Kréta

1913
Související informace naleznete také v článku Fotbalová liga Československa.

Tento článek pojednává o prvním ze čtyř neoficiálních celorepublikových ligových ročníků, ze kterých vzešel právoplatný Mistr Českých zemí. Tyto ročníky totiž byly od ostatních ročníků v předligové éře výjimečné tím, že se na jejich koncích konal celorepublikový turnaj systémem play off či finále. Tento ročník se odehrával v roce 1912. Soutěž byla rozdělena do čtyř skupin dle regionů (Čechy - A,B, Morava a Plzeň). Nejvíce členů měla Skupina A Čechy, a to 8. Tuto skupinu vyhrála AC Sparta Praha a kvalifikovala se tak stejně jako vítěz ostatní vítězové skupin do celorepublikového semifinále. Ve finále zvítězila AC Sparta Praha a zajistila si tak jako vůbec první tým mistrovský titul.[1]

Národní Play off[editovat | editovat zdroj]

• Finále se hrálo na 2 zápasy. První skončil remízou 1 - 1. Kvůli tomu se hrál opakovaný zápas, ve kterém už zvítězila AC Sparta Praha 4 - 0 a vybojovala 1. titul v historii.

1. : Tituly AC Sparta Praha

Tento článek je převzat z české wikipedie - otevřené encyklopedie, originální článek naleznete na adrese: „https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Mistrovství_Českého_svazu_fotbalového_1912&oldid=16459142
Stránka byla naposledy upravena 16. 9. 2018 v 21:26. Editovat celý článek Mistrovství Českého svazu fotbalového 1912.
Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek. Podrobnosti naleznete na stránce Podmínky užití.
Další služby: Portál | Katalog | Hledej | Zprávy | Počasí | Kurzy | Práce | Slovník | TV | Online hry | Java hry | SMS | Loga a melodie | Chat | Fórum | Kontakt | Set-top-boxy