Mistrovství světa v orientačním běhu 2018 - Encyklopedie - Portál divoch.net

Hledat:

Invia.cz Pojeďte do Egypta Kanárské ostrovy Dovolená - Turecko Dominikánská republika Madeira Last minute
 

Mistrovství světa v orientačním běhu 2018

35. MS v orientačním běhu 2018
2017 ← 2018 → 2019

Dóm s Rižským zámkem, Riga
Dóm s Rižským zámkem, Riga
Informace
Místo konání Lotyšsko Riga
Ve dnech 4. srpna - 11. srpna
Vítězové
Sprint
Middle
Long
Štafety
Mix štafeta

35. Mistrovství světa v orientačním běhu proběhlo ve dnech 4. srpna - 11. srpna 2018 v Lotyšsku; centrem sprintových disciplín bylo hlavní město Rīga, ostatních disciplín město Sigulda.

Program závodů[editovat | editovat zdroj]

Den Závod Centrum závodu
4. 8. Sprint Rīga
5. 8. Mix štafety Rīga
7. 8. Middle Sigulda
9. 8. Štafety Sigulda
11. 8. Long Sigulda

Závod ve sprintu (Sprint) - finále[editovat | editovat zdroj]

Před odpoledním finále sprintu proběhla dopoledne kvalifikace. Z českých zástupců se do finále neprobojovala Vendula Horčičková.

Zkrácené výsledky
Muži Ženy
  • Traťové parametry: 4,3 km, 20 m převýšení, 18 kontrol.
  • Mapa: Vecrīga 1 : 4 000, E = 2 m
  • 46 závodníků
  • Traťové parametry: 3,8 km, 15 m převýšení, 17 kontrol.
  • Mapa: Vecrīga 1 : 4 000, E = 2 m
  • 46 závodnic
Umístění Jméno Čas Ztráta Umístění Jméno Čas Ztráta
Zlatá medaile Švýcarsko Daniel Hubmann 14:05 Zlatá medaile Dánsko Maja Alm 13:43
Stříbrná medaile Nový Zéland Tim Robertson 14:07 +0:02 Stříbrná medaile Švédsko Tove Alexandersson 14:00 +0:17
Bronzová medaile Švýcarsko Andreas Kyburz 14:26 +0:21 Bronzová medaile Švýcarsko Judith Wyder 14:10 +0:27
4 Belgie Yannick Michiels 14:26 +0:21 4 Švýcarsko Elena Roos 14:16 +0:33
5 Švýcarsko Matthias Kyburz 14:28 +0:23 5 Švédsko Lina Strand 14:28 +0:45
6 Švédsko Emil Svensk 14:28 +0:23 6 Švédsko Karolin Ohlsson 14:32 +0:49
Oficiální výsledky a mapy

Závod sprintových štafet (Sprint Relay)[editovat | editovat zdroj]

Zkrácené výsledky
Muži + Ženy
  • Traťové parametry:
Úsek 1: 3.7 km / 30 m / 20 kontrol
Úsek 2: 4.5 km / 30 m / 22 kontrol
Úsek 3: 4.5 km / 30 m / 22 kontrol
Úsek 4: 3.7 km / 30 m / 20 kontrol
  • Mapa: Āgenskalns 1 : 4 000, E = 2 m
  • 32 štafet
Umístění Jména Čas Ztráta
Zlatá medaile Švédsko Švédsko
Tove Alexandersson
Emil Svensk
Jonas Leandersson
Karolin Ohlsson
58:27
Stříbrná medaile Švýcarsko Švýcarsko
Elena Roos
Florian Howald
Fabian Hertner
Judith Wyder
58:58 +0:31
Bronzová medaile Dánsko Dánsko
Amanda Falck Weber
Tue Lassen
Jakob Edsen
Maja Alm
59:14 +0:47
4 Norsko Norsko
Silje Ekroll Jahren
Oystein Kvaal Osterbo
Hakon Jarvis Westergard
Andrine Benjaminsen
59:44 +1:17
5 Česko Česko
Jana Knapová
Miloš Nykodým
Vojtěch Král
Tereza Janošíková
59:50 +1:23
6 Rusko Rusko
Anastasia Rudnaya
Andrey Khramov
Artem Popov
Galina Vinogradova
59:51 +1:24
Oficiální výsledky a mapy

Závod na krátké trati (Middle)[editovat | editovat zdroj]

Závod proběhl v kopcovitém terénu (absolutní výškový rozdíl cca 75 m) v údolí řeky Gauja s bočními roklemi. Převážně smrkový a borovicový les s hustou vegetací byl se sníženou viditelností.

Zkrácené výsledky
Muži Ženy
  • Traťové parametry: 5,9 km, 235 m převýšení, 19 kontrol.
  • Mapa: Sigulda 1 : 10 000, E = 5 m
  • 76 závodníků
  • Traťové parametry: 4,8 km, 195 m převýšení, 17 kontrol.
  • Mapa: Sigulda 1 : 10 000, E = 5 m
  • 71 závodnic
Umístění Jméno Čas Ztráta Umístění Jméno Čas Ztráta
Zlatá medaile Norsko Eskil Kinneberg 32:59 Zlatá medaile Rusko Natalia Gemperle 32:02
Stříbrná medaile Švýcarsko Daniel Hubmann 33:05 +0:06 Stříbrná medaile Finsko Marika Teini 33:32 +1:30
Bronzová medaile Švýcarsko Florian Howald 33:13 +0:14 Bronzová medaile Francie Isia Basset 33:56 +1:54
4 Švýcarsko Matthias Kyburz 33:22 +0:23 4 Švýcarsko Sabine Hauswirth 34:01 +1:59
5 Ukrajina Oleksandr Kratov 33:38 +0:39 5 Česko Jana Knapová 34:04 +2:02
6 Norsko Olav Lundanes 33:42 +0:43 6 Švédsko Sara Hagström 34:17 +2:15
Oficiální výsledky a mapy

Závod štafet (Relay)[editovat | editovat zdroj]

Zkrácené výsledky
Muži Ženy
  • Traťové parametry:
  • Mapa: 1 : 10 000, E = 5 m
  • 38 štafet
  • Traťové parametry:
  • Mapa: 1 : 10 000, E = 5 m
  • 29 štafet
Umístění Jméno Čas Ztráta Umístění Jméno Čas Ztráta
Zlatá medaile Norsko Norsko
Hallan Steiwer Gaute
Eskil Kinneberg
Magne Daehli
1:47:26 Zlatá medaile Švýcarsko Švýcarsko
Elena Roos
Julia Jakob
Judith Wyder
1:45:03
Stříbrná medaile Švýcarsko Švýcarsko
Florian Howald
Daniel Hubmann
Matthias Kyburz
1:47:30 +0:04 Stříbrná medaile Švédsko Švédsko
Helena Bergman
Karolin Ohlsson
Tove Alexandersson
1:45:18 +0:15
Bronzová medaile Francie Francie
Nicolas Rio
Lucas Basset
Frederic Tranchand
1:47:36 +0:10 Bronzová medaile Rusko Rusko
Anastasia Rudnaya
Tatyana Riabkina
Natalia Gemperle
1:47:20 +2:17
4 Rakousko Rakousko
Matthias Groell
Gernot Ymsen Kerschbau
Robert Merl
1:47:43 +0:17 4 Norsko Norsko
Kamilla Olaussen
Marianne Andersen
Andrine Benjaminsen
1:50:09 +5:06
5 Česko Česko
Pavel Kubát
Miloš Nykodým
Vojtěch Král
1:48:02 +0:36 5 Finsko Finsko
Sofia Haajanen
Maija Sianoja
Marika Teini
1:54:56 +9:53
6 Spojené království Spojené království
Peter Hodkinson
Kristian Jones
Ralph Street
1:48:03 +0:37 6 Dánsko Dánsko
Amanda Falck Weber
Caroline Gjotterup
Maja Alm
1:55:09 +10:06
Oficiální výsledky a mapy

Závod na klasické trati (Long)[editovat | editovat zdroj]

Zkrácené výsledky
Muži Ženy
  • Traťové parametry: 16,1 km, 640 m převýšení, 24 kontrol.
  • Mapa: 1 : 15 000, E = 5 m
  • 74 závodníků
  • Traťové parametry: 9,9 km, 475 m převýšení, 18 kontrol.
  • Mapa: 1 : 15 000, E = 5 m
  • 71 závodnic
Umístění Jméno Čas Ztráta Umístění Jméno Čas Ztráta
Zlatá medaile Norsko Olav Lundanes 1:37:43 Zlatá medaile Švédsko Tove Alexandersson 1:14:04
Stříbrná medaile Ukrajina Ruslan Glibov 1:40:20 +2:37 Stříbrná medaile Dánsko Maja Alm 1:15:31 +1:27
Bronzová medaile Švýcarsko Fabian Hertner 1:40:47 +3:04 Bronzová medaile Švýcarsko Sabine Hauswirth 1:16:30 +2:26
4 Švýcarsko Daniel Hubmann 1:41:32 +3:49 4 Rusko Natalia Gemperle 1:20:03 +5:59
5 Švédsko Gustav Bergman 1:41:34 +3:51 5 Norsko Kamilla Olaussen 1:20:59 +6:55
6 Norsko Eskil Kinneberg 1:42:35 +4:52 6 Norsko Andrine Benjaminsen 1:21:48 +7:44
Oficiální výsledky a mapy

Medailové pořadí podle zemí[editovat | editovat zdroj]

Pořadí zúčastněných zemí podle získaných medailí v jednotlivých závodech mistrovství (tzv. olympijské hodnocení).

Medailové pořadí podle zemí
Pořadí Stát Zlatá medaile Stříbrná medaile Bronzová medaile Celkem
1 Norsko Norsko 3 3
2 Švýcarsko Švýcarsko 2 3 5 10
3 Švédsko Švédsko 2 2 4
4 Dánsko Dánsko 1 1 1 3
5 Rusko Rusko 1 1 2
6 Ukrajina Ukrajina 1 1
6 Nový Zéland Nový Zéland 1 1
6 Finsko Finsko 1 1
7 Francie Francie 2 2

Česká reprezentace na MS[editovat | editovat zdroj]

Česko reprezentovalo 4 muži a 4 ženy pod vedením šéftrenéra Radka Novotného.

Přehled umístění českých reprezentantů
Kategorie Jméno Klasika Krátká Sprint Štafety Mix štafety
Ženy Vendula Horčičková 15. místo 16. místo Q 9. místo X
Ženy Adéla Indráková X X 37. místo X X
Ženy Tereza Janošíková X X 19. místo 9. místo 5. místo
Ženy Jana Knapová 17. místo 5. místo X 9. místo 5. místo
Muži Vojtěch Král 13. místo 14. místo 11. místo 5. místo 5. místo
Muži Pavel Kubát 21. místo 22. místo X 5. místo X
Muži Marek Minář X X 25. místo X X
Muži Miloš Nykodým 25. místo 33. místo 12. místo 5. místo 5. místo

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

 
Tento článek je převzat z české wikipedie - otevřené encyklopedie, originální článek naleznete na adrese: „https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Mistrovství_světa_v_orientačním_běhu_2018&oldid=16306514
Stránka byla naposledy upravena 13. 8. 2018 v 19:40. Editovat celý článek Mistrovství světa v orientačním běhu 2018.
Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek. Podrobnosti naleznete na stránce Podmínky užití.
Další služby: Portál | Katalog | Hledej | Zprávy | Počasí | Kurzy | Práce | Slovník | TV | Online hry | Java hry | SMS | Loga a melodie | Chat | Fórum | Kontakt | Set-top-boxy