Hledat:

Invia.cz Last minute Tunisko Dovolená v Chorvatsku Pojeďte do Egypta Bulharsko Last minute Kréta
 

Mistrovství světa ve sportovním lezení 2018

15. Mistrovství světa
ve sportovním lezení
finálová cesta žen v lezení na obtížnost na MS 2018
finálová cesta žen v lezení na obtížnost na MS 2018
Základní informace
Sport sportovní lezení
Země RakouskoRakousko Rakousko
Rok 2016.. *2018* ..2020
Organizace IFSC; ÖWK; ; ČHS
Web ifsc-climbing.org wettklettern.at horosvaz.cz
Obtížnost
Město Innsbruck
Datum 6.—9. září
Zlato Rakousko Jakob Schubert
Rakousko Jessica Pilz
Stříbro Česko Adam Ondra
Slovinsko Janja Garnbret
Bronz Německo Alexander Megos
Jižní Korea Kim Ča-in
Rychlost
Město Innsbruck
Datum 6.—16. září
Zlato Írán Reza Alipourshenazandifar
Polsko Aleksandra Rudzinska
Stříbro Francie Bassa Mawem
Polsko Anna Brożek
Bronz Rusko Stanislav Kokorin
Rusko Marija Krasavina
Bouldering
Město Innsbruck
Datum 6.—16. září
Zlato Japonsko Kai Harada
Slovinsko Janja Garnbret
Stříbro Jižní Korea Čon Džong-won
Japonsko Akijo Noguči
Bronz Slovinsko Gregor Vezonik
Srbsko Staša Gejo

Mistrovství světa ve sportovním lezení 2018 (anglicky: IFSC Climbing World Championship, francouzsky: Championnats du monde d'escalade, italsky: Campionato del mondo di arrampicata, německy: Kletterweltmeisterschaft) probíhalo 6.16. září jako patnáctý ročník v Innsbrucku, pod hlavičkou Mezinárodní federace sportovního lezení (IFSC), v lezení na obtížnost, rychlost a boulderingu. V tomto rakouském městě se konalo již v roce 1993.[1] [2]

Průběh závodů[editovat | editovat zdroj]

Dva domácí závodníci Jakob Schubert a Jessica Pilz získali dvě zlaté medaile v lezení na obtížnost a poté ještě zlato a bronz v kombinaci.

Obtížnost

Do finále v lezení na obtížnost postoupilo u mužů i žen pro shodné pořadí o dva závodníky více (deset). První dva muži se k topu ani nepřiblížili a skončili na stejném chytu, ženy topovaly dvě. V obou případech rozhodovalo pořadí ze semifinále, u žen pak navíc ještě čas přelezu.[3]

Kombinace

V tomto roce se poprvé závodilo také v kombinaci disciplín (v roce 2017 proběhla v olympijském formátu také mistrovství světa a Evropy juniorů). Poslední den 6 a 6 nejlepších závodníků závodilo ještě ve všech třech disciplínách najednou, přičemž celkové body odpovídaly násobku jejich umístění.

Kalendář[editovat | editovat zdroj]

  • 8. září - finále obtížnost ženy
  • 9. září - finále obtížnost muži
  • 13. září - finále rychlost
  • 14. září - finále bouldering ženy
  • 15. září - finále bouldering muži
  • 16. září - finále kombinace
představení finalistů na MS 2018 v Innsbrucku: Adam Ondra a Jakub Konečný

Češi na MS[editovat | editovat zdroj]

Česká reprezentace měla poprvé ve finále na mistrovství světa dva muže. Adam Ondra získal stříbro, Jakub Konečný skončil na šestém děleném místě.[4] Jan Kříž skončil ve finále na rychlost osmý, Adam Ondra získal také stříbro v kombinaci.

medailisté v lezení na obtížnost: 2. Adam Ondra, 1. Jakob Schubert a 3. Alexander Megos
medailistky v lezení na obtížnost: 2. Janja Garnbret, 1. Jessica Pilz a 3. Kim Ča-in

Výsledky mužů a žen[editovat | editovat zdroj]

     Pořadatelská země
obtížnost rychlost bouldering
muži ženy muži ženy muži ženy
1. Rakousko Jakob Schubert 1. Rakousko Jessica Pilz 1. Írán Reza Alipourshenazandifar 1. Polsko Aleksandra Rudzinska 1. Japonsko Kai Harada 1. Slovinsko Janja Garnbret
2. Česko Adam Ondra 2. Slovinsko Janja Garnbret 2. Francie Bassa Mawem 2. Polsko Anna Brożek 2. Jižní Korea Čon Džong-won 2. Japonsko Akijo Noguči
3. Německo Alexander Megos 3. Jižní Korea Kim Ča-in 3. Rusko Stanislav Kokorin 3. Rusko Marija Krasavina 3. Slovinsko Gregor Vezonik 3. Srbsko Staša Gejo
4. Japonsko Meiči Narasaki 4. Japonsko Mei Kotake 4. Čína Čung Čchi-sin 4. Polsko Aleksandra Kalucka 4. Japonsko Keita Watabe 4. Rakousko Jessica Pilz
5. Slovinsko Domen Škofic 5. USA Ašima Širaiši 5. Rusko Vladislav Deulin 5. Polsko Patrycja Chudziak 5. Japonsko Kokoro Fudžii 5. Japonsko Miho Nonaka
6. Česko Jakub Konečný
6. Japonsko Tomoaki Takata
6. Belgie Anak Verhoeven 6. Ukrajina Kostiantyn Pavlenko 6. Ukrajina Alla Marenych 6. Spojené království Nathan Phillips 6. Švýcarsko Petra Klingler
7. Slovinsko Mia Krampl 7. Rusko Alexandr Šikov 7. Čína YiLing Song
8. Švýcarsko Sascha Lehmann 8. Japonsko Akijo Noguči
8. Rakousko Hannah Schubert
8. Česko Jan Kříž 8. Rusko Anna Cyganova
9. Itálie Marcello Bombardi
10. Japonsko Kai Harada 10. Itálie Laura Rogora
37.-38. Česko Martin Stráník 48. Česko Iva Vejmolová 81. Česko Adam Ondra 44. Česko Hana Křížová 17. Česko Adam Ondra 80.-82. Česko Karina Bílková
71.-72. Česko Vojtěch Trojan 55.-56. Česko Eliška Novotná 91.-92. Česko Petr Burian 73. Česko Denisa Mercová 29.-30. Česko Martin Stráník 80.-82. Česko Eliška Novotná
93.-97. Česko Tomáš Binter 57. Česko Eliška Adamovská 110.-125. Česko Matěj Burian 75.-79. Česko Jakub Jedlička 88.-90. Česko Daniela Kotrbová
107.-108. Česko Šimon Potůček 61.-62. Česko Sabina Večeřová 83.-86. Česko Štěpán Stráník
65.-66. Česko Lenka Slezáková 89.-91. Česko Vojtěch Trojan
10 finalistů 10 finalistek 8/4 finalistů 8/4 finalistek 6 finalistů 6 finalistek
26 semifinalistů 26 semifinalistek 16 semifinalistů 16 semifinalistek 20 semifinalistů 20 semifinalistek
124 mužů 101 žen 125 mužů 94 žen 150 mužů 112 žen

Kombinace muži[editovat | editovat zdroj]

finále kvalifikace
Jméno body obtížnost rychlost bouldering body obtížnost rychlost bouldering
1. Rakousko Jakob Schubert 4 2. 2. 1. (3.) 581 1. 83. 7.
2. Česko Adam Ondra 10 1. 5. 2. (5.) 1296 2. 54. 12.
3. Německo Jan Hojer 24 6. 1. 4. (6.) 1560 20. 13. 6.
4. Japonsko Kai Harada 60 3. 4. 5. (1.) 207 9. 23. 1.
5. Japonsko Tomoa Narasaki 72 4. 6. 3. (2.) 264 11. 6. 4.
6. Japonsko Kokoro Fudžii 90 5. 3. 6. (4.) 912 19. 16. 3.
7. Francie Mickael Mawem 2080 32. 8. 8.
8. Japonsko Meiči Narasaki 2091 4. 20. 25.
9. Švýcarsko Sascha Lehmann 3255 7. 30. 15.
10. Jižní Korea Čon Džong-won 3901 23. 79. 2.
celkem 6[5] 87[6]

Kombinace ženy[editovat | editovat zdroj]

finále kvalifikace
Jméno body obtížnost rychlost bouldering body obtížnost rychlost bouldering
1. Slovinsko Janja Garnbret 5 1. 5. 1. (1.) 52 2. 26. 1.
2. Jižní Korea Sol Sa 12 6. 1. 2. (6.) 1092 11. 13. 7.
3. Rakousko Jessica Pilz 24 2. 2. 6. (2.) 140 1. 35. 4.
4. Japonsko Akijo Noguči 54 3. 6. 3. (3.) 336 7. 24. 2.
5. Japonsko Miho Nonaka 64 4. 4. 4. (4.) 500 10. 10. 5.
6. Švýcarsko Petra Klingler 75 5. 3. 5. (5.) 672 8. 14. 6.
7. Srbsko Staša Gejo 1200 25. 16. 3.
8. Japonsko Mei Kotake 2520 4. 36. 17.
9. Jižní Korea Kim Ča-in 2734 3. 32. 28.
10. Polsko Aleksandra Rudzinska 3648 64. 1. 54.
celkem 6[7] 67[8]

Čeští Mistři a medailisté[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Lezec/lezkyně Zlato Stříbro Bronz
Obtížnost Adam Ondra Stříbrná medaile
Kombinace Adam Ondra Stříbrná medaile


Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. IFSC: kalendář závodů v roce 2018
  2. IFSC: prezenční listina MS 2018
  3. Lezec.cz: Mistryní světa v lezení na obtížnost je Rakušanka Jessica Pilz; o zlatě rozhodovaly sekundy
  4. IFSC: výsledkové listiny MS 2018
  5. IFSC: výsledky MS 2018 – kombinace muži
  6. IFSC: výsledky MS 2018 – kvalifikace pro kombinaci muži
  7. IFSC: výsledky MS 2018 – kombinace ženy
  8. IFSC: výsledky MS 2018 – kvalifikace pro kombinaci ženy

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

 
Tento článek je převzat z české wikipedie - otevřené encyklopedie, originální článek naleznete na adrese: „https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Mistrovství_světa_ve_sportovním_lezení_2018&oldid=16460936
Stránka byla naposledy upravena 17. 9. 2018 v 17:05. Editovat celý článek Mistrovství světa ve sportovním lezení 2018.
Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek. Podrobnosti naleznete na stránce Podmínky užití.
Další služby: Portál | Katalog | Hledej | Zprávy | Počasí | Kurzy | Práce | Slovník | TV | Online hry | Java hry | SMS | Loga a melodie | Chat | Fórum | Kontakt | Set-top-boxy