Hledat:

Invia.cz Last minute Tunisko Dovolená v Chorvatsku Pojeďte do Egypta Bulharsko Last minute Kréta

Quebec Nordiques

Název Quebec Nordiques
Stát Kanada Kanada
Město Québec
Založen 1972
Zanikl 1995
Soutěž National Hockey League (Severovýchodní divize)
Klubové barvy modrá, červená, a bílá

Stadion
Název Colisée Pepsi, Québec
Kapacita 15 176

Quebec Nordiques (francouzsky: Nordiques de Québec) byl profesionální kanadský klub ledního hokeje, který sídlil v Québecu ve stejnojmenné provincii. V letech 1979–1995 působil v profesionální soutěži National Hockey League. Nordiques hrály ve své poslední sezóně v Severovýchodní divizi v rámci Východní konference. Své domácí zápasy odehrával v hale Colisée Pepsi s kapacitou 15 176 diváků. Klubové barvy byly modrá, červená, a bílá.

V letech 1972–1979 byl účastníkem World Hockey Association (WHA), od roku 1979 pak v NHL. V roce 1995 se tým z finančních důvodů přestěhoval do Denveru v Coloradu, kde vznikl nový klub Colorado Avalanche.

Zdroj: [1]

Legenda: Z - zápasy, V - výhry, VP - výhry v prodloužení, R - remízy, P - porážky, PP - porážky v prodloužení, VG - vstřelené góly, OG - obdržené góly, +/- - rozdíl skóre, B - body, KPW - Konference Prince z Walesu, CK - Campbellova konference, ZK - Západní konference, VK - Východní konference, fialové podbarvení - reorganizace, změna skupiny či soutěže

Kanada + USA USA / Kanada (1972 – 1995)
Sezóny Liga Úroveň Z V VP R PP P VG OG +/- B Pozice Play-off
1972/73 WHA (Východní divize) 78 33 5 40 276 313 -37 71 5.
1973/74 WHA (Východní divize) 78 38 4 36 306 280 +26 80 5.
1974/75 WHA (Kanadská divize) 78 46 0 32 331 299 +32 92 1. Finále
1975/76 WHA (Kanadská divize) 81 50 4 27 371 316 +55 104 2. Čtvrtfinále
1976/77 WHA (Východní divize) 81 47 3 31 353 295 +58 97 1. Vítěz
1977/78 WHA 80 40 3 37 349 347 +2 83 4. Semifinále
1978/79 WHA 80 41 5 34 288 271 +17 87 2. Semifinále
1979/80 NHL (Adamsova divize) 1 80 25 11 44 248 313 -65 61 5.
1986/87 NHL (Adamsova divize) 1 80 31 10 39 267 276 -9 72 4. Semifinále KPW
1987/88 NHL (Adamsova divize) 1 80 32 5 43 271 306 -35 69 5.
1988/89 NHL (Adamsova divize) 1 80 27 7 46 269 342 -73 61 5.
1989/90 NHL (Adamsova divize) 1 80 12 7 61 240 407 -167 31 5.
1990/91 NHL (Adamsova divize) 1 80 16 14 50 236 354 -118 46 5.
1991/92 NHL (Adamsova divize) 1 80 20 12 48 255 318 -63 52 5.
1992/93 NHL (Adamsova divize) 1 84 47 10 27 351 300 +51 104 2. Čtvrtfinále KPW
1993/94 NHL (Severovýchodní divize) 1 84 34 8 42 277 292 -15 76 5.
1994/95 NHL (Severovýchodní divize) 1 48 30 5 13 185 134 +51 65 1. Čtvrtfinále VK

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Literatura[editovat | editovat zdroj]

• Frayne, Trent (1999). "The Early Years". 100 years of hockey. Toronto, Ontario: Key Porter Books. ISBN 1-55263-055-2.
  • Weir, Glen (1991). Ultimate Hockey. Toronto, Ontario: Stoddart Publishing. ISBN 0-7737-6057-1.
  • Diamond, Dan, ed. (2000). Total Hockey. Total Sports. ISBN 0-8362-7114-9.
  • Jiří Stránský, Kamil Ondroušek, Historie NHL 1917-1997. Praha: Vyšehrad 1997

Reference[editovat | editovat zdroj]

1. a b "Standings" [online]. nhl.com [cit. 2018-05-30]. Dostupné online. (anglicky)

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Tento článek je převzat z české wikipedie - otevřené encyklopedie, originální článek naleznete na adrese: „https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Quebec_Nordiques&oldid=16125152
Stránka byla naposledy upravena 30. 5. 2018 v 15:45. Editovat celý článek Quebec Nordiques.
Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek. Podrobnosti naleznete na stránce Podmínky užití.
Další služby: Portál | Katalog | Hledej | Zprávy | Počasí | Kurzy | Práce | Slovník | TV | Online hry | Java hry | SMS | Loga a melodie | Chat | Fórum | Kontakt | Set-top-boxy