Hledat:

Invia.cz Last minute Tunisko Dovolená v Chorvatsku Pojeďte do Egypta Bulharsko Last minute Kréta
 

Seznam medailistů na mistrovství Evropy v krasobruslení (muži)

Související informace naleznete také v článku Přehled medailí na Mistrovství Evropy v krasobruslení.

Seznam medailistů na mistrovství Evropy v krasobruslení uvádí chronologický přehled osob od roku 1891, které získaly zlatou, stříbrnou či bronzovou medaili na mistrovství Evropy v krasobruslení.

Muži[editovat | editovat zdroj]

Rok Místo Zlatá medaile - Zlato Stříbrná medaile - Stříbro Bronzová medaile - Bronz
ME 1891 Německé císařství Hamburk Německé císařství Oskar Uhlig Německé císařství A. Schmitson Německé císařství Franz Zilly
ME 1892 Rakousko Vídeň Rakousko Eduard Engelmann Maďarsko Tibor von Földváry Rakousko Georg Zachariades
ME 1893 Německé císařství Berlín Rakousko Eduard Engelmann Švédsko Henning Grenander Rakousko Georg Zachariades
ME 1894 Rakousko Vídeň Rakousko Eduard Engelmann Rakousko Gustav Hügel Maďarsko Tibor von Földváry
ME 1895 Maďarsko Budapešť Maďarsko Tibor von Földváry Rakousko Gustav Hügel Německé císařství Gilbert Fuchs
1896-1897 Nekonáno
ME 1898 Norsko Trondheim Švédsko Ulrich Salchow Norsko Johan Lefstad Norsko Oscar Holthe
ME 1899 Švýcarsko Davos Švédsko Ulrich Salchow Rakousko Gustav Hügel Rakousko Ernst Fellner
ME 1900 Německé císařství Berlín Švédsko Ulrich Salchow Rakousko Gustav Hügel Norsko Oscar Holthe
ME 1901 Rakousko Vídeň Rakousko Gustav Hügel Německé císařství Gilbert Fuchs Švédsko Ulrich Salchow
1902-1903 Zrušeno pro nedostatek ledu
ME 1904 Švýcarsko Davos Švédsko Ulrich Salchow Rakousko Max Bohatsch Rusko Nikolaj Panin
ME 1905 Německé císařství Bonn Rakousko Max Bohatsch Německé císařství Heinrich Burger Německé císařství Karl Zenger
ME 1906 Švýcarsko Davos Švédsko Ulrich Salchow Rakousko Ernst Herz Švédsko Per Thorén
ME 1907 Německé císařství Berlín Švédsko Ulrich Salchow Německé císařství Gilbert Fuchs Rakousko Ernst Herz
ME 1908 Polsko Varšava Rakousko Ernst Herz Rusko Nikolaj Panin Rakousko Henryk Juliusz Krukowicz-Przedrzymirski
ME 1909 Maďarsko Budapešť Švédsko Ulrich Salchow Německé císařství Gilbert Fuchs Švédsko Per Thorén
ME 1910 Německé císařství Berlín Švédsko Ulrich Salchow Německé císařství Werner Rittberger Švédsko Per Thorén
ME 1911 Rusko Sankt Petěrburg Švédsko Per Thorén Rusko Karl Ollow Německé císařství Werner Rittberger
ME 1912 Švédsko Stockholm Švédsko Gösta Sandahl Rusko Ivan Malinin Norsko Martin Stixrud
ME 1913 Norsko Oslo Švédsko Ulrich Salchow Maďarsko Andor Szende Rakousko Willy Böckl
ME 1914 Rakousko Vídeň Rakousko Fritz Kachler Norsko Andreas Krogh Rakousko Willy Böckl
1915-1921 Nekonáno kvůli první světové válce
ME 1922 Švýcarsko Davos Rakousko Willy Böckl Rakousko Fritz Kachler Rakousko Ernst Oppacher
ME 1923 Norsko Oslo Rakousko Willy Böckl Norsko Martin Stixrud Finsko Gunnar Jakobsson
ME 1924 Švýcarsko Davos Rakousko Fritz Kachler Rakousko Ludwig Wrede Německé císařství Werner Rittberger
ME 1925 Německé císařství Triberg Rakousko Willy Böckl Německé císařství Werner Rittberger Rakousko Otto Preissecker
ME 1926 Švýcarsko Davos Rakousko Willy Böckl Rakousko Otto Preissecker Švýcarsko Georg Gautschi
ME 1927 Rakousko Vídeň Rakousko Willy Böckl Rakousko Hugo Distler Rakousko Karl Schäfer
ME 1928 Česko Opava Rakousko Willy Böckl Rakousko Karl Schäfer Rakousko Otto Preissecker
ME 1929 Švýcarsko Davos Rakousko Karl Schäfer Švýcarsko Georg Gautschi Rakousko Ludwig Wrede
ME 1930 Rakousko Vídeň Rakousko Karl Schäfer Česko Otto Gold Finsko Markus Nikkanen
ME 1931 Švýcarsko Svatý Mořic Rakousko Karl Schäfer Německé císařství Ernst Baier Rakousko Hugo Distler
ME 1932 Francie Paříž Rakousko Karl Schäfer Německé císařství Ernst Baier Rakousko Erich Erdös
ME 1933 Spojené království Londýn Rakousko Karl Schäfer Německé císařství Ernst Baier Rakousko Erich Erdös
ME 1934 Česko Praha Rakousko Karl Schäfer Maďarsko Dénes Pataky Maďarsko Elemér Terták
ME 1935 Švýcarsko Svatý Mořic Rakousko Karl Schäfer Rakousko Felix Kaspar Německé císařství Ernst Baier
ME 1936 Nacistické Německo Berlín Rakousko Karl Schäfer Spojené království Graham Sharp Nacistické Německo Ernst Baier
ME 1937 Česko Praha Rakousko Felix Kaspar Spojené království Graham Sharp Maďarsko Elemér Terták
ME 1938 Švýcarsko Svatý Mořic Rakousko Felix Kaspar Spojené království Graham Sharp Rakousko Herbert Alward
ME 1939 Spojené království Londýn Spojené království Graham Sharp Spojené království Frederick Tomlins Nacistické Německo Horst Faber
1940-1946 Nekonáno kvůli druhé světové válce
ME 1947 Švýcarsko Davos Švýcarsko Hans Gerschwiler Česko Vladislav Čáp Belgie Fernand Leemans
ME 1948 Česko Praha USA Richard Button Švýcarsko Hans Gerschwiler Rakousko Edi Rada
ME 1949 Itálie Milán Rakousko Edi Rada Maďarsko Ede Király Rakousko Helmut Seibt
ME 1950 Norsko Oslo Maďarsko Ede Király Rakousko Helmut Seibt Itálie Carlo Fassi
ME 1951 Švýcarsko Curych Rakousko Helmut Seibt Německo Horst Faber Itálie Carlo Fassi
ME 1952 Rakousko Vídeň Rakousko Helmut Seibt Itálie Carlo Fassi Spojené království Michael Carrington
ME 1953 Německo Dortmund Itálie Carlo Fassi Francie Alain Giletti Německo Freimut Stein
ME 1954 Itálie Bolzano Itálie Carlo Fassi Francie Alain Giletti Česko Karol Divín
ME 1955 Maďarsko Budapešť Francie Alain Giletti Spojené království Michael Booker Česko Karol Divín
ME 1956 Francie Paříž Francie Alain Giletti Spojené království Michael Booker Česko Karol Divín
ME 1957 Rakousko Vídeň Francie Alain Giletti Česko Karol Divín Spojené království Michael Booker
ME 1958 Česko Bratislava Česko Karol Divín Francie Alain Giletti Francie Alain Calmat
ME 1959 Švýcarsko Davos Česko Karol Divín Francie Alain Giletti Rakousko Norbert Felsinger
ME 1960 Německo GaPa Francie Alain Giletti Rakousko Norbert Felsinger Německo Manfred Schnelldorfer
ME 1961 Německo Berlín Francie Alain Giletti Francie Alain Calmat Německo Manfred Schnelldorfer
ME 1962 Švýcarsko Ženeva Francie Alain Calmat Česko Karol Divín Německo Manfred Schnelldorfer
ME 1963 Maďarsko Budapešť Francie Alain Calmat Německo Manfred Schnelldorfer Rakousko Emmerich Danzer
ME 1964 Francie Grenoble Francie Alain Calmat Německo Manfred Schnelldorfer Česko Karol Divín
ME 1965 Sovětský svaz Moskva Rakousko Emmerich Danzer Francie Alain Calmat Rakousko Peter Jonas
ME 1966 Česko Bratislava Rakousko Emmerich Danzer Rakousko Wolfgang Schwarz Česko Ondrej Nepela
ME 1967 Jugoslávie Lublaň Rakousko Emmerich Danzer Rakousko Wolfgang Schwarz Česko Ondrej Nepela
ME 1968 Švédsko Västerås Rakousko Emmerich Danzer Rakousko Wolfgang Schwarz Česko Ondrej Nepela
ME 1969 Německo GaPa Česko Ondrej Nepela Francie Patrick Pera Sovětský svaz Sergej Četveruchin
ME 1970 Sovětský svaz Leningrad Česko Ondrej Nepela Francie Patrick Pera Německo Günter Zöller
ME 1971 Švýcarsko Curych Česko Ondrej Nepela Sovětský svaz Sergej Četveruchin Spojené království Haig Oundjian
ME 1972 Švédsko Göteborg Česko Ondrej Nepela Sovětský svaz Sergej Četveruchin Francie Patrick Pera
ME 1973 Německo Kolín nad Rýnem Česko Ondrej Nepela Sovětský svaz Sergej Četveruchin Německo Jan Hoffmann
ME 1974 Jugoslávie Záhřeb Německo Jan Hoffmann Sovětský svaz Sergej Volkov Spojené království John Curry
ME 1975 Dánsko Kodaň Sovětský svaz Vladimir Kovalev Spojené království John Curry Sovětský svaz Jurij Ovčinnikov
ME 1976 Švýcarsko Ženeva Spojené království John Curry Sovětský svaz Vladimir Kovalev Německo Jan Hoffmann
ME 1977 Finsko Helsinky Německo Jan Hoffmann Sovětský svaz Vladimir Kovalev Spojené království Robin Cousins
ME 1978 Francie Štrasburk Německo Jan Hoffmann Sovětský svaz Vladimir Kovalev Spojené království Robin Cousins
ME 1979 Jugoslávie Záhřeb Německo Jan Hoffmann Sovětský svaz Vladimir Kovalev Spojené království Robin Cousins
ME 1980 Švédsko Göteborg Spojené království Robin Cousins Německo Jan Hoffmann Sovětský svaz Vladimir Kovalev
ME 1981 Rakousko Innsbruck Sovětský svaz Igor Bobrin Francie Jean-Christophe Simond Německo Norbert Schramm
ME 1982 Francie Lyon Německo Norbert Schramm Francie Jean-Christophe Simond Sovětský svaz Igor Bobrin
ME 1983 Německo Dortmund Německo Norbert Schramm Česko Jozef Sabovčík Sovětský svaz Alexandr Fadějev
ME 1984 Maďarsko Budapešť Sovětský svaz Alexandr Fadějev Německo Rudi Cerne Německo Norbert Schramm
ME 1985 Švédsko Göteborg Česko Jozef Sabovčík Sovětský svaz Vladimir Kotin Polsko Grzegorz Filipowski
ME 1986 Dánsko Kodaň Česko Jozef Sabovčík Sovětský svaz Vladimir Kotin Sovětský svaz Alexandr Fadějev
ME 1987 Jugoslávie Sarajevo Sovětský svaz Alexandr Fadějev Sovětský svaz Vladimir Kotin Sovětský svaz Viktor Petrenko
ME 1988 Česko Praha Sovětský svaz Alexandr Fadějev Sovětský svaz Vladimir Kotin Sovětský svaz Viktor Petrenko
ME 1989 Spojené království Birmingham Sovětský svaz Alexandr Fadějev Polsko Grzegorz Filipowski Česko Petr Barna
ME 1990 Sovětský svaz Leningrad Sovětský svaz Viktor Petrenko Česko Petr Barna Sovětský svaz Vjačeslav Zagorodňuk
ME 1991 Bulharsko Sofie Sovětský svaz Viktor Petrenko Česko Petr Barna Sovětský svaz Vjačeslav Zagordňuk
ME 1992 Švýcarsko Lausanne Česko Petr Barna Ukrajina Viktor Petrenko Rusko Alexej Urmanov
ME 1993 Finsko Helsinky Ukrajina Dmitrij Dmitrenko Francie Philippe Candeloro Francie Eric Millot
ME 1994 Dánsko Kodaň Ukrajina Viktor Petrenko Ukrajina Vjačeslav Zagorodňuk Rusko Alexej Urmanov
ME 1995 Německo Dortmund Rusko Ilja Kulik Rusko Alexej Urmanov Ukrajina Vjačeslav Zagorodňuk
ME 1996 Bulharsko Sofie Ukrajina Vjačeslav Zagorodňuk Rusko Igor Paškevič Rusko Ilja Kulik
ME 1997 Francie Paříž Rusko Alexej Urmanov Francie Philippe Candeloro Ukrajina Vjačeslav Zagorodňuk
ME 1998 Itálie Milán Rusko Alexej Jagudin Rusko Jevgenij Pljuščenko Rusko Alexander Abt
ME 1999 Česko Praha Rusko Alexej Jagudin Rusko Jevgenij Pljuščenko Rusko Alexej Urmanov
ME 2000 Rakousko Vídeň Rusko Jevgenij Pljuščenko Rusko Alexej Jagudin Ukrajina Dmitrij Dmitrenko
ME 2001 Slovensko Bratislava Rusko Jevgenij Pljuščenko Rusko Alexej Jagudin Francie Stanick Jeannette
ME 2002 Švýcarsko Lausanne Rusko Alexej Jagudin Rusko Alexander Abt Francie Brian Joubert
ME 2003 Švédsko Malmö Rusko Jevgenij Pljuščenko Francie Brian Joubert Francie Stanick Jeannette
ME 2004 Maďarsko Budapešť Francie Brian Joubert Rusko Jevgenij Pljuščenko Rusko Ilja Klimkin
ME 2005 Itálie Turín Rusko Jevgenij Pljuščenko Francie Brian Joubert Německo Stefan Lindemann
ME 2006 Francie Lyon Rusko Jevgenij Pljuščenko Švýcarsko Stéphane Lambiel Francie Brian Joubert
ME 2007 Polsko Varšava Francie Brian Joubert Česko Tomáš Verner Belgie Kevin van der Perren
ME 2008 Chorvatsko Záhřeb Česko Tomáš Verner Švýcarsko Stéphane Lambiel Francie Brian Joubert
ME 2009 Finsko Helsinky Francie Brian Joubert Itálie Samuel Contesti Belgie Kevin van der Perren
ME 2010 Estonsko Tallinn Rusko Jevgenij Pljuščenko Švýcarsko Stéphane Lambiel Francie Brian Joubert
ME 2011 Švýcarsko Bern Francie Florent Amodio Francie Brian Joubert Česko Tomáš Verner
ME 2012 Spojené království Sheffield Rusko Jevgenij Pljuščenko Rusko Artur Gačinskij Francie Florent Amodio
ME 2013 Chorvatsko Záhřeb Španělsko Javier Fernández Francie Florent Amodio Česko Michal Březina
ME 2014 Maďarsko Budapešť Španělsko Javier Fernández Rusko Sergej Voronov Rusko Konstantin Menšov
ME 2015 Švédsko Stockholm Španělsko Javier Fernández Rusko Maxim Kovtun Rusko Sergej Voronov
ME 2016 Slovensko Bratislava Španělsko Javier Fernández Izrael Oleksii Byčenko Rusko Maxim Kovtun
ME 2017 Česko Ostrava Španělsko Javier Fernández Rusko Maxim Kovtun Rusko Mikhail Koljada
ME 2018 Rusko Moskva Španělsko Javier Fernández Rusko Dmitrij Alijev Rusko Mikhail Koljada
ME 2019 Bělorusko Minsk
ME 2020 Rakousko Štýrský Hradec
ME 2021 Chorvatsko Záhřeb
 
Tento článek je převzat z české wikipedie - otevřené encyklopedie, originální článek naleznete na adrese: „https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Seznam_medailistů_na_mistrovství_Evropy_v_krasobruslení_(muži)&oldid=16152441
Stránka byla naposledy upravena 11. 6. 2018 v 14:37. Editovat celý článek Seznam medailistů na mistrovství Evropy v krasobruslení (muži).
Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek. Podrobnosti naleznete na stránce Podmínky užití.
Další služby: Portál | Katalog | Hledej | Zprávy | Počasí | Kurzy | Práce | Slovník | TV | Online hry | Java hry | SMS | Loga a melodie | Chat | Fórum | Kontakt | Set-top-boxy