Hledat:

Invia.cz Last minute Tunisko Dovolená v Chorvatsku Pojeďte do Egypta Bulharsko Last minute Kréta
 

Světový pohár v biatlonu 2018/2019

42. Světový pohár v biatlonu
2018/19
Základní informace
Sport biatlon
Pořadí 42. ročník
Datum 2. prosince 2018 – 24. března 2019

Světový pohár v biatlonu 2018/2019 je 42. ročníkem světového poháru pořádaném Mezinárodní biatlonovou unií (IBU). Začal 2. prosince 2018 ve slovinské Pokljuce a skončí 24. března 2019 v norském Holmenkollenu. Jeho součástí jsou i závody v Novém Městě na Moravě v prosinci 2018.

Hlavní událostí tohoto ročníku bude mistrovství světa konané ve švédském Östersundu v březnu 2019, jejichž výsledky se budou započítávat do tohoto ročníku světového poháru.

Vítězství v celkovém pořadí ze sezóny 2017/18 obhajuje Francouz Martin Fourcade a Finka Kaisa Mäkäräinenová.

Program[editovat | editovat zdroj]

Program světového poháru se skládá z celkově 68 disciplín na desíti různých místech, včetně mistrovství světa. Oproti minulému ročníku se změnily tři podniky světového poháru. Dvěma závody se světový pohár vrací do Severní Ameriky: do kanadského Canmore a do střediska Soldier Hollow v americkém Utahu, do místa, kde se konaly biatlonové soutěže během Zimních olympijských her 2002. Po dvou letech je jedním z podniků také české Nové Město na Moravě.

V tomto ročníku se podle rozhodnutí 132. zasedání výkonného výboru IBU,[1] které se zabývalo především dopingovými případy ruských biatlonistů, nebude žádný podnik tohoto ročníku konat v Rusku.

Program Světového poháru v biatlonu 2018/2019:

Místo konání Datum konání Sprint Stíhací závod Závod
s hromadným startem
Vytrvalostní závod Štafeta Smíšená štafeta Smíšený
závod dvojic
Článek
Slovinsko Pokljuka 30. listopadu – 9. prosince 2018 článek
Rakousko Hochfilzen 10. – 16. prosince 2018 článek
Česko Nové Město 17. – 22. prosince 2018 článek
Německo Oberhof 7. – 13. ledna 2019 článek
Německo Ruhpolding 14. – 20. ledna 2019 článek
Itálie Antholz-Anterselva 21. – 27. ledna 2019 článek
Kanada Canmore 4. – 10. února 2019 článek
USA Soldier Hollow 11. – 17. února 2019 článek
Švédsko Östersund 7. – 17. března 2019 mistrovství světa
Norsko Holmenkollen 18. – 24. března 2019 článek
Celkově 9 8 6 3 5 3 3

Světový pohár – pódiové umístění[editovat | editovat zdroj]

Muži[editovat | editovat zdroj]

Pozice Datum Místo Disciplína Vítěz Druhé místo Třetí místo Žlutý trikot
(po závodě)
1 6.prosince 2018 Slovinsko Pokljuka 20 km Vytrvalostní z. Francie Martin Fourcade Německo Johannes Kühn Rakousko Simon Eder Francie Martin Fourcade
1 7.prosince 2018 Slovinsko Pokljuka 10 km Sprint Norsko Johannes Thingnes Bø Francie Antonin Guigonnat Rusko Alexandr Loginov Norsko Johannes Thingnes Bø
1 9.prosince 2018 Slovinsko Pokljuka 12.5 km Stíhačka Norsko Johannes Thingnes Bø Francie Quentin Fillon Maillet Rusko Alexandr Loginov
2 14.prosince 2018 Rakousko Hochfilzen 10 km Sprint Norsko Johannes Thingnes Bø Francie Martin Fourcade Německo Benedikt Doll
2 15.prosince 2018 Rakousko Hochfilzen 12.5 km Stíhačka Francie Martin Fourcade Německo Arnd Peiffer Norsko Vetle Christiansen
3 20.prosince 2018 Česko Nové Město 10 km Sprint
3 22.prosince 2018 Česko Nové Město 12.5 km Stíhačka
3 23.prosince 2018 Česko Nové Město 15 km Hromadný z.
4 11.ledna 2019 Německo Oberhof 10 km Sprint
4 12.ledna 2019 Německo Oberhof 12.5 km Stíhačka
5 16.ledna 2019 Německo Ruhpolding 10 km Sprint
5 20.ledna 2019 Německo Ruhpolding 15 km Hromadný z.
6 25.ledna 2019 Itálie Antholz-Anterselva 10 km Sprint
6 26.ledna 2019 Itálie Antholz-Anterselva 12.5 km Stíhačka
6 27.ledna 2019 Itálie Antholz-Anterselva 15 km Hromadný z.
7 7.února 2019 Kanada Canmore 20 km Vytrvalostní z
7 10.února 2019 Kanada Canmore 15 km Hromadný z.
8 15.února 2019 USA Salt Lake City 10 km Sprint
8 16.února 2019 USA Salt Lake City 15 km Hromadný z.
MS 9.březena 2019 Švédsko Östersund 10 km Sprint
MS 10.březena 2019 Švédsko Östersund 12.5 km Stíhačka
MS 13.březena 2019 Švédsko Östersund 20 km Vytrvalostní z
MS 17.březena 2019 Švédsko Östersund 15 km Hromadný z.
9 20.březena 2019 Norsko Oslo Holmenkollen 10 km Sprint
9 23.březena 2019 Norsko Oslo Holmenkollen 12.5 km Stíhačka
9 24.březena 2019 Norsko Oslo Holmenkollen 15 km Hromadný z.

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Pozice Datum Místo Disciplína Vítěz Druhé místo Třetí místo Žlutý trikot
(po závodě)
1 6. prosince 2018 Slovinsko Pokljuka 15 km Vytrvalostní z. Ukrajina Yuliia Dzhima Polsko Monika Hojnisz Česko Markéta Davidová Ukrajina Yuliia Dzhima
1 7. prosince 2018 Slovinsko Pokljuka 7.5 km Sprint Finsko Kaisa Mäkäräinen Itálie Dorothea Wierer Francie Justine Braisaz Itálie Dorothea Wierer
1 9. prosince 2018 Slovinsko Pokljuka 10 km Stíhačka Finsko Kaisa Mäkäräinen Itálie Dorothea Wierer Slovensko Paulína Fialková
2 13. prosince 2018 Rakousko Hochfilzen 7.5 km Sprint Itálie Dorothea Wierer Finsko Kaisa Mäkäräinen Rusko Ekaterina Yurlova-Percht
2 15. prosince 2018 Rakousko Hochfilzen 10 km Stíhačka Finsko Kaisa Mäkäräinen Slovensko Paulína Fialková Itálie Dorothea Wierer
3 20. prosince 2018 Česko Nové Město 7.5 km Sprint
3 22. prosince 2018 Česko Nové Město 10 km Stíhačka
3 23. prosince 2018 Česko Nové Město 12.5 km Hromadný z.
4 11.ledna 2019 Německo Oberhof 7.5 km Sprint
4 12.ledna 2019 Německo Oberhof 10 km Stíhačka
5 16.ledna 2019 Německo Ruhpolding 7.5 km Sprint
5 20.ledna 2019 Německo Ruhpolding 12.5 km Hromadný z.
6 25.ledna 2019 Itálie Antholz-Anterselva 7.5 km Sprint
6 26.ledna 2019 Itálie Antholz-Anterselva 10 km Stíhačka
6 27.ledna 2019 Itálie Antholz-Anterselva 12.5 km Hromadný z.
7 7.února 2019 Kanada Canmore 15 km Vytrvalostní z.
7 10.února 2019 Kanada Canmore 12.5 km Hromadný z.
8 15.února 2019 USA Salt Lake City 7.5 km Sprint
8 16.února 2019 USA Salt Lake City 12.5 km Hromadný z.
MS 9.březena 2019 Švédsko Östersund 7.5 km Sprint
MS 10.březena 2019 Švédsko Östersund 10 km Stíhačka
MS 13.březena 2019 Švédsko Östersund 15 km Vytrvalostní z.
MS 17.březena 2019 Švédsko Östersund 12.5 km Hromadný z.
9 20.březena 2019 Norsko Oslo Holmenkollen 7.5 km Sprint
9 23.březena 2019 Norsko Oslo Holmenkollen 10 km Stíhačka
9 24.březena 2019 Norsko Oslo Holmenkollen 12.5 km Hromadný z.

Mužské týmy[editovat | editovat zdroj]

Pozice Datum Place Disciplína Vítěz Druhé místo Třetí místo
2 16.prosince 2018 Rakousko Hochfilzen 4×7.5 km Štafeta
4 13.ledna 2019 Německo Oberhof 4×7.5 km Štafeta
5 18.ledna 2019 Německo Ruhpolding 4×7.5 km Štafeta
7 9.února 2019 Kanada Canmore 4×7.5 km Štafeta
MS 16.březena 2019 Švédsko Östersund 4×7.5 km Štafeta

Ženské týmy[editovat | editovat zdroj]

Pozice Datum Place Disciplína Vítěz Druhé místo Třetí místo
2 16.prosince 2018 Rakousko Hochfilzen 4×7.5 km Štafeta Itálie Itálie ŠvédskoŠvédsko Švédsko Francie Francie
4 13.ledna 2019 Německo Oberhof 4×7.5 km Štafeta
5 18.ledna 2019 Německo Ruhpolding 4×7.5 km Štafeta
7 9.února 2019 Kanada Canmore 4×7.5 km Štafeta
MS 16.březena 2019 Švédsko Östersund 4×7.5 km Štafeta

Smíšené týmy[editovat | editovat zdroj]

Pozice Datum Místo Disciplína Vítěz Druhé místo Třetí místo
1 2. prosince 2018 Slovinsko Pokljuka 1×6 km + 1×7.5 km
Smíšená štafeta dvojic
Norsko Norsko Rakousko Rakousko Ukrajina Ukraina
1 2. prosince 2018 Slovinsko Pokljuka 2×6 km + 2×7.5 km
Smíšená štafeta
Francie Francie Švýcarsko Švýcarsko Itálie Itálie
8 17.února 2019 USA Salt Lake City 1×6 km + 1×7.5 km
Smíšená štafeta dvojic
8 17.února 2019 USA Salt Lake City 2×6 km + 2×7.5 km
Smíšená štafeta
MS 7.březena 2019 Švédsko Östersund 2×6 km + 2×7.5 km
Smíšená štafeta
MS 14.březena 2019 Švédsko Östersund 1×6 km + 1×7.5 km
Smíšená štafeta dvojic

Průběžné pořadí Světového poháru[editovat | editovat zdroj]

Pořadí jednotlivců (po 5 závodech)[editovat | editovat zdroj]

Stav k 15. 12. 2018

Muži
Pořadí Jméno Body
1. Norsko Johannes Thingnes Bø 248
2. Francie Martin Fourcade 191
3. Francie Antonin Guigonnat 187
4. Rusko Alexander Loginov 178
5. Rakousko Simon Eder 177
6. Rakousko Julian Eberhard 151
7. Francie Simon Desthieux 147
8. Itálie Lukas Hofer 139
9. Německo Benedikt Doll 135
10. Norsko Tarjei Bø 129
Ženy
Pořadí Jméno Body
1. Itálie Dorothea Wiererová 252
2. Finsko Kaisa Mäkäräinenová 245
3. Slovensko Paulína Fialková 219
4. Itálie Lisa Vittozziová 202
5. Polsko Monika Hojniszová 187
6. Rusko Irina Starychová 158
7. Bělorusko Iryna Krjuková 154
8. Francie Julia Simonová 127
9. Německo Franziska Preussová 126
10. Slovensko Anastasia Kuzminová 114

Pořadí národů (po 4 závodech)[editovat | editovat zdroj]

Stav k 9. 12. 2018

Muži
Pořadí Země Body
1. FrancieFrancie Francie 1208
2. NorskoNorsko Norsko 1193
3. RuskoRusko Rusko 1043
4. RakouskoRakousko Rakousko 1036
5. NěmeckoNěmecko Německo 1024
6. ŠvédskoŠvédsko Švédsko 997
7. UkrajinaUkrajina Ukrajina 978
8. ItálieItálie Itálie 897
9. ČeskoČesko Česko 883
10. ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko 866
Ženy
Pořadí Země Body
1. FrancieFrancie Francie 1103
2. UkrajinaUkrajina Ukrajina 1079
3. RuskoRusko Rusko 1058
4. ItálieItálie Itálie 1045
5. NorskoNorsko Norsko 1011
6. NěmeckoNěmecko Německo 1008
7. ŠvédskoŠvédsko Švédsko 986
8. RakouskoRakousko Rakousko 921
9. ČeskoČesko Česko 904
10. FinskoFinsko Finsko 857

Počet nasazených závodníků podle země[editovat | editovat zdroj]

Podle toho, jak se státy umístily v hodnocení národů v ročníku 2017/18, se určil nejvyšší počet žen a mužů, který může země nasadit do sprintu a vytrvalostního závodu (další celkově maximálně čtyři závodníky lze nasadit na základě divoké karty udělované IBU):

Muži:

Ženy:

Šipky ↑ ↓ značí, zda se počet závodníků dané země oproti předcházejícímu ročníku světového poháru zvýšil nebo snížil.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. IBU Executive Board Meeting 132 (pdf)

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

 
Tento článek je převzat z české wikipedie - otevřené encyklopedie, originální článek naleznete na adrese: „https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Světový_pohár_v_biatlonu_2018/2019&oldid=16783436
Stránka byla naposledy upravena 16. 12. 2018 v 13:48. Editovat celý článek Světový pohár v biatlonu 2018/2019.
Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek. Podrobnosti naleznete na stránce Podmínky užití.
Další služby: Portál | Katalog | Hledej | Zprávy | Počasí | Kurzy | Práce | Slovník | TV | Online hry | Java hry | SMS | Loga a melodie | Chat | Fórum | Kontakt | Set-top-boxy