Hledat:

Invia.cz Pojeďte do Egypta Kanárské ostrovy Dovolená - Turecko Dominikánská republika Madeira Last minute

Utkání hvězd české extraligy

Utkání hvězd české extraligy, později Utkání hvězd extraligy ledního hokeje byly exhibiční zápasy ledního hokeje, hrané od roku 1996 do roku 2006 v české později i slovenské extralize. V roce 1996 neodstartovala pouze zlatá éra českého hokeje, ale také nová tradice, jež nese název Utkání Hvězd Extraligy ledního hokeje. Každoročně si nejlepší hráči působící v české nejvyšší soutěži (od roku 2003 i hráči působící v slovenské nejvyšší soutěži) dali o jednom z víkendů volno, aby sehráli divácky velmi atraktivní klání, které je proloženo, podobně jako v zámoří, soutěžemi zručnosti.

Na sestavování týmů se aktivně podíleli všichni, kteří hokej milují. První formace volí fanoušci, druhé novináři, třetí a čtvrté pak určí samotní trenéři.

Utkání hvězd mělo své příznivce i odpůrce: těm se nezdálo až příliš vlažné tempo exhibičního utkání i to, že hokejisté nešli naplno do dovednostních soutěží! Nicméně utkání hvězd bylo součástí hokejového kalendáře, odehrálo se desetkrát (do roku 2006).

Disciplína: Hráč (km/h, čas, utkání): Klub:
Soutěž o tvrdost střelby Česko Libor Zábranský (153,19 km/h) HC České Budějovice
Soutěž o nejrychlejšího bruslaře Česko Jan Hlaváč (13,62 s) HC Sparta Praha
Soutěž brankářů - štafeta nájezdů Česko Tomáš Duba (6/6) HC JME Znojemští Orli
Soutěž o nejpřesnějšího střelce Česko Josef Řezníček (4/4) HC Keramika Plzeň
Nejmladší účastník Česko Jiří Hudler (18 let) HC Vsetín
Nejvíce branek v utkání hvězd Havířov 2002 - 23, skóre 11:12 Havířov

Reference[editovat | editovat zdroj]

Tento článek je převzat z české wikipedie - otevřené encyklopedie, originální článek naleznete na adrese: „https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Utkání_hvězd_české_extraligy&oldid=15680921
Stránka byla naposledy upravena 27. 12. 2017 v 16:02. Editovat celý článek Utkání hvězd české extraligy.
Text je dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora – Zachovejte licenci 3.0 Unported, případně za dalších podmínek. Podrobnosti naleznete na stránce Podmínky užití.
Další služby: Portál | Katalog | Hledej | Zprávy | Počasí | Kurzy | Práce | Slovník | TV | Online hry | Java hry | SMS | Loga a melodie | Chat | Fórum | Kontakt | Set-top-boxy